Михаил Татаринов
Хокејаш московског Динама деведесетих година је сматран за играча са најјачим ударцем. Пак који би он ударио ломио је ребра и носове противницима на леду. Међутим, у затвору није завршио због наношења тешких телесних повреда због непажње. Након победе на Светском првенству 1990. године њега су позвали да игра у Националној хокејашкој лиги. Чекала га је блистава каријера, али је настрадао због коцкања и зависности од алкохолизма. Изгубивши велику количину новца, Татаринов је нервно растројен ножем убио свог противника. Хокејашу је претило 14 година затвора, али је адвокат успео да докаже да је Михаил био у стању афекта, па му је затворска казна умањена за половину. У затвору је провео годину дана, а остало је одслужио условно.
Били Мур
Дублер Силвестера Сталонеа у филму „Роки 4“, енглески боксер Били Мур ухваћен је да користи дроге. Прво је покушао да се ослободи зависности пресељењем из родне Велике Британије на Тајланд. Тамо је почео да ради као учитељ енглеског језика и добио је могућност да се бави спортом. Међутим, након неког времена почео је да учествује у незаконитим борбама. Поново је почео да се дрогира, а осим тога и да дилује дрогу. Због тога је Мур ухапшен, а за казну је добио три године у колонији строгог режима. Након што је одслужио казну, Мур је своје искуство описивао као „пакао на земљи“, а своју причу је описао у књизи „Борба без правила“, према којој је снимљен истоимени филм.
Мајк Тајсон
Тајсон је 1991. године позвао 18-годишњу девојку да се провозају аутомобилом. Према речима жртве, Тајсон ју је одвезао у хотел и силовао. Он је због тога добио шест година затворске казне, али је ослобођен након три године због доброг владања. На суду девојка није порицала да је знала да вероватно неће гледати ТВ у хотелу, да се сама се скинула и кренула у спаваћу собу. Због тога Тајсонове присталице сматрају да су боксера оклеветали, а да је девојка на тај начин желела да заради на његовој популарности.
Едвард Стрељцов
Медији су педесетих година упоређивали легендарног нападача московског „Торпеда“ са Пелеом. Као члан репрезентације СССР освојио је олимпијско злато на Олимпијским играма у Мелбурну. Пред њим је била сјајна каријера, али 1958. године фудбалера су оптужили за силовање 20-годишње девојке. У случају је било много неподударности, али је Стрељцов проглашен кривим и осуђен је на 12 година затворске казне, од чега је половину одслужио.
Након што је условно пуштен на слободу, још једанпут је помогао „Торпеду“ да освоји првенство СССР. Крајем осамдесетих дијагностикован му је рак плућа и смештен је у центар за онкологију у Каширки, где је провео последње месеце свог живота. Године 2001. формирана је комисија која до данас покушава да расветли случај Стрељцова.
Дијего Марадона
Аргентински фудбалер има подужи списак када је реч о проблемима са законом. Био је у затвору због поседовања наркотика, утаје пореза. Године 1991. аргентинска полиција га је ухапсила због поседовања кокаина и сумње да је повезан са мафијом. Марадона је успео да плати велику кауцију. Суд се ограничио на казну од годину и по условног лишавања слободе и обавезним лечењем.
Ерик Кантона
Фудбалер „Манчестер јунајтеда“ је током утакмице са „Кристал паласом“ ударио противника Ричарда Шоуа, који је ухватио Кантону за дрес. Кантона је одмах добио црвени картон. Док је напуштао терен, један од навијача противничког клуба је вређао фудбалера, који га је ударио ногом, а затим му је нанео неколико удараца у главу. Због тог испада Кантона је дисквалификован на девет месеци, добио је и 120 сати друштвено-корисног рада и новчану казну у износу од 10.000 фунти.