У том случају, ватерполо и у Србији и у Хрватској изгубио би много, сматра саговорник Спутњика.
„Претрпео је ватерполо огроман ударац у Сплиту, а поготово ће изгубити ако се та лига растури. Једино нам остаје нада да ако се прекине такмичење ове године, да ће се наставити следеће. Као што у кошарци постоји регионална лига која већ скоро 20 година функционише готово без икаквих проблема, тако би исто требало да буде у ватерполу“, каже Остојић.
Уколико оба савеза остану при садашњем ставу, директоријум регионалне лиге мораће да прогласи да су српски клубови иступили из такмичења, сматра наш саговорник.
„Изгубили бисмо тиме, јер наши клубови не би дошли у ситуацију да се боре за европске купове следеће године. Наш ватерполо је ионако у тешким финансијским условима, зна се врло добро у каквим дуговима грцају и Звезда и Партизан. Нису то неки астрономски дугови, са 50 до 100.000 евра они би затворили целу такмичарску годину. Међутим, немају ни то. У том случају ће отићи све оно што ваља из нашег ватерпола у неке стране клубове и неће бити идуће године европских такмичења“, каже Остојић.
Кад је реч о безбедности спортиста у регионалним лигама, Остојић каже да је искуство кошаркашке лиге такво да изгледа да морају да се прођу неке почетне фазе у којима има и ружног скандирања и насиља на трибинама.
„Ја сам доживео у Загребу на утакмици Цибона—Партизан да нас гађају керамичким плочицама које су ишчупали из тоалета из дворане. Једва смо живу главу извукли, али то се после годину-две амортизовало, смирило. Нажалост, изгледа да та фаза мора да се прође да би такмичење касније постало интересантно онима који заиста воле да гледају спорт, а да дивљаци, хулигани и кретени дигну руке од спорта и да се окрену другим активностима“, каже Остојић.
Он сматра да је ово сувише мали регион да би свако имао своје такмичење у ватерполу и кошарци и да ће и у фудбалу морати кад-тад да се покрене регионална лига, јер финансијски и комерцијално нису одржива домаћа првенства.
Проблеми са фудбалским хулиганима у потенцијалној регионалној лиги би се „врло лако регулисали“.
Наш саговорник подсећа да је прошле године Партизан играо против албанског клуба и у Београду и у Албанији утакмицу Лиге Европе. Договор је био да навијачи не иду на гостовања, а полиција је добро обезбеђивала и утакмице и фудбалере и све је прошло без икаквих проблема.
„Кад се направи такав договор и кад полиција преузме свој део посла, све може да се организује врло лако. Уосталом, имали смо у Београду и хрватске рукометаше и ватерполисте и било је у Хрватској и наших ватерполиста и рукометаша и тенисери су играли у Сплиту и није им длака с главе фалила. Али је полиција обавила свој део посла. Мислим да је у случају инцидента у Сплиту затајила полиција“, закључио је Остојић.