Он је нагласио да ће тај документ бити практично „водич за поступање“ у дијалогу.
„Ми као државна делегација сматрамо да Косово не би требало да напусти преговарачки сто. Принципи платформе ће бити водич за овај процес. Дијалог ће бити потпуно транспарентан, а извештаји ће редовно бити достављани парламенту“, рекао је Љимај.
Према његовим речима, Приштина ће бити присутна у Бриселу да би, како је рекао, потврдила „косовску државност, а не да преговара о томе“.
„Не идемо у Брисел да преговарамо о нашој држави, већ да афирмишемо нашу земљу. Идемо у Брисел да дамо земљи шансу за европске интеграције. Уверен сам да је Косово у прошлости досад знало да чини најбоље за саму земљу, и уверен сам да само јединством можемо добити оно што је најбоље из овог процеса“, рекао је Љимај.
Иначе, данашња ванредна седница парламента на којој се у другом читању разматра закон и платформа за наставак дијалога са Београдом, почела је са готово два сата закашњења, због недостатка кворума.
Најутицајнији опозициони ДСК је затражио да се ова тема одложи за неки нови термин, али је премијер привремених приштинских институција Рамуш Харадинај то одбио и позвао посланике да расправљају и гласају.
Он је указао на потребу да све странке приштинске политичке сцене буду јединствене у том питању.
И док су најутицајнија владајућа ДПК, затим Харадинајева АБК и Љимајева Иницијатива најавиле подршку закону и платформи, опозиционе ДСК и Покрет Самоопредељење су напустиле заседање.
Седница је накратко прекинута и биће настављена после подне.