На питање како коментарише усвајање платформе у парламенту у Приштини, председник Одбора Скупштине Србије за Косово и Метохију Милован Дрецун у разговору за Спутњик каже:
„За мене је све ово очекивано. Ово је одговор Албанца и њиховог савезника Вашингтона на све иницијативе — и да се укину таксе, и да се крене у озбиљне преговоре, који би требало да се заврше договором, а не покушајем да се наметну нечији једнострани интереси. Ова платформа је заправо виртуелна, она је изван реалности и не може бити реализована овако како је написана. Она је у старту мртво слово на папиру и за нас је неприхватљива. Они не само да су написали платформу која онемогућава даљи наставак разговора с Београдом, већ су обезбедили да, ако би и дошло до преговора, они из њих у сваком тренутку могу да се повуку и оправдају повлачење садржајем те своје платформе и косовским уставом. На нашу спремност да наставимо разговоре с Приштином они нам овако одговарају — траже признање Косова, позивају се на одлуку Међународног суда правде… Чини ми се да нам Албанци просто стављају до знања да не виде други пут, осим да Косово по сваку цену на крају буде уједињено с Албанијом. Дакле, нема спремности за разговоре с Београдом, а у овој фази сматрам да се са њима практично ни о чему озбиљно и предвидљиво и не може разговарати. Сада су на потезу Вашингтон и Брисел и видећемо да ли је ово резултат интензивније америчке дипломатије, или ће Вашингтон ипак реаговати оштрије. Чини ми се да је усвајање платформе резултат разговора Хашима Тачија са Едијем Рамом, односно да је то једна заједничка, великоалбанска платформа.“
Упитан шта очекује да ће се догодити на хитном састанку Савета за националну безбедност у петак, Дрецун за Спутњик каже:
Косовски парламент усвојио је данас већином гласова платформу за дијалог о „коначном, инклузивном и правно обавезујућем споразуму за нормализацију односа Београда и Приштине“. Реч је о платформи коју је Београд раније оценио као документ који доказује да Приштина не жели наставак дијалога са Београдом.
Документ је усвојен у одсуству посланика ДСК-а и Самоопредељења, које су две најутицајније опозиционе партије.
Претходно је парламент такође већином гласова усвојио закон о „задацима, одговорностима и надлежностима“ косовске делегације у процесу дијалога Приштине и Београда, јавила је приштинска „Коха“.