Према поновном припајању полуострва Крим Русији негативно се односи само 8 одсто становништва, док 4 одсто сматра да је тешко одговорити на то питање или је индиферентно, наводи се у истраживању.
Већина учесника анкете (73 одсто) оцењује да је Крим почео успешније да се развија након што је постао део Русије, један одсто је уверено да је полуострво напредовало у саставу Украјине, док 21 одсто испитаника није изразило своје мишљење.
Према резултатима истраживања, главна позитивна последица припајања је могућност путовања на одмор без преласка граница (21 одсто), 5 одсто учесника је као предност навело простију комуникацију и посећивање родбине и пријатеља, док је 14 одсто тврдило да уједињење нема никаквог ефекта.
Више од половине учесника (56 одсто) није одговорило на питање о негативним последицама припајања Крима, док 29 одсто испитаника није приметило негативне последице које би се одразиле на њих или њихову породицу. Истовремено, 4 одсто становништва је као негативне последице оценило „санкције против Русије“ и „пад животног стандарда/криза у земљи“.
Према резултатима анкете, 18 одсто испитаника сматра да се уједињење Крима са Русијом позитивно одразило на њихов живот, док је 70 одсто изјавило да се није никако одразило.
Анкета „ВЦИОМ Спутњик“ спроведена је 12. марта, а у њој су учествовали становници Русије старији од 18 година.