Како пише „Политика“, ванредни правни лек може да се поднесе само ако Караџић или неко из његовог правног тима открије нову чињеницу која није била позната у време претресног или жалбеног поступка, а која је могла да буде одлучујући фактор за доношење одлуке.
„Евентуални одговор на захтев за преиспитивање доноси се у року од 40 дана од дана подношења захтева, а евентуална реплика подноси се у року од 15 дана од дана доношења одговора“, речено је листу у Механизму.
Ако се чланови већа сложе да је нова чињеница могла да буде одлучујући фактор приликом доношења одлуке, веће ће преиспитати пресуду и изрећи нову пресуду након што саслуша стране у поступку, преноси Танјуг.
Чланови Караџићевог правног тима за сада не знају да ли ће поднети захтев за ревизију поступка, а један од чланова тима, адвокат Горан Петронијевић је рекао да ће прво детаљно анализирати пресуду, а потом одлучити шта ће даље предузимати.
„На први поглед пресуда има доста рупа, а и остало је много неупотребљених доказа. Услови за подношење ванредног правног лека су рестриктивни, па ћемо зато у наредном периоду сагледати све аспекте како бисмо донели коначну одлуку“, објаснио је Петронијевић.