На платоу код Филозофског факултета најпре се обратио глумац Бранислав Лечић, који је позивао демонстранте на миран протест, и да не наседну на могуће провокације.
Захтеви су, каже, оставка државног врха, председника државе, владе и парламента, руководства РТС-а и РЕМ-а, као и обезбеђивање услова за поштене изборе у року од шест до девет месеци.
Рок за испуњење тих захтева је 13. април, а у супротном, каже, у Београд ће доћи „цела Србија“.
Навео је да је и пре 28 година имао исте захтеве да младост и српска памет кажу своју реч.
Након Лечића, обратио се генерал у пензији Срето Малиновић, који је подсетио да је сутра 20 година од НАТО агресије на Србију, да је пружен отпор који агресор није очекивао, а да се све, после неселективног бомбардовања и страдања и цивила, завршило споразумом, којим су „жртве и трауме народа учињене узалудним“.
Навео је да државу воде они који говоре о европским вредностима, а урушавају је, и који „потурају тезу да су њихови претходници изгубили Космет“.
Он је, како је навео, имао личну поруку колегама — „отаџбина је изнад свега, а отаџбина је народ који је овде, на улици, и не дижите пендреке на народ“.
Након обраћања, окупљени су кренули у протестну шетњу, до зграде РТС-а, где ће одржати „Дневник слободне Србије“, а грађанима ће се обратити студенти Крста Томковић, Стефан Симић, Урош Савић, Милош Декић и Стефан Новаковић, учесници протеста, привођени због напада на полицајце и упада у РТС прошлог викенда.
Прошле суботе је група демонстраната, предвођена лидерима опозиције, упала у зграду Радио-телевизије Србије, захтевајући уживо укључење у програм.
Након вишечасовних захтева да мирно напусте зграду, припадници Жандармерије потиснули су их из зграде, а они су још неко време били испред седишта јавног сервиса.
Први протест у Београду одржан је 8. децембра и то под називом „Стоп крвавим кошуљама“ због напада на лидера Левице Србије Борка Стефановића у Крушевцу 23. новембра.