- Sputnik Србија

Велики бод Србије у Лисабону

© AFP 2023 / PATRICIA DE MELO MOREIRAДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија
Фудбалска репрезентација Србије ремизирала је против Португалије 1:1 (1:1) у Лисабону на старту квалификација за ЕУРО 2020. године.

Пред више од 50.000 гледалаца на Лужу "орлови" су повели из пенала преко Душана Тадића у 7, након што је голман Руи Патрисио срушио Мијата Гаћиновића, а коначан резултат поставио је евроголом Данило Переира у 42. минуту.

Изабраници Младена Крстајића одиграли су сјајан меч против првака Европе, без обзира што је Португалија била бољи ривал у већем делу меча, а Србија на голу поново имала одличног Марка Дмитровића, и на прави начин започели мисију пласмана на ЕУРО после две деценије.

Мора се признати и да је велики бод Србија освојила уз дозу среће, јер је у 71. минуту лопта погодила у руку Антонија Рукавину, судија Симон Марчињак је показао на пенал, али је на асистенцију помоћника променио одлуку и разочарао домаћу публику и играче.

Реми у Лисабону, као у квалификацијама за ЕУРО 2012, одличан је замајац за Србију, посебно пред ново гостовање у Украјини.

У другом мечу Б групе Украјина је у самом финишу славила у Луксембургу 2:1 и

Табела: Украјина 4, Луксембург 3, Португалија 2, Србија 1, Литванија 0.