Он је реаговао на тврдње Наташе Пејин, координатора за односе са медијима у тој установи, да је изложба „Србија 1999. године — 20 година после — док су падале бомбе“ уклоњена по наредби Павловића, а због посете официра НАТО-а и коктела на коме су учествовали.
Пејинова је на Фејсбуку објавила да јој је Павловић пренео како је налог да се уклоне слике Владимира Величковића и Биљане Вилимон, постављене 23. марта, стигао из Амбасаде Србије у Паризу, а цитирала је и наводне директорове речи „да официрима НАТО не би било пријатно“ на пријему који је организован 25. марта у просторијама Културног центра.
Павловић за Спутњик каже да је повод за овај тзв „случај“ — прозаичан:
„Почетком марта ове године Министарство спољних послова расписало је јавни конкурс за радна места у Културно-информативном центру Србије у Паризу. Јавило се 25 кандидата и петочлана комисија је одабрала двоје најбољих, међу којима нема госпође Пејин. Није добар обичај да се иде на друштвене мреже са темом наше мале фирме, а да се о томе не обавести директор. Очекивао сам неку врсту беса и десило се. Већ ноћас сам добио претње на Инстаграму. ’Париз није далеко, чувај се…‘. Стижу приватни имејлови, занимају се медији“, каже Павловић.
Директор Центра подсећа да је ово трећи пут у мандату да „забринути Срби из Француске“ обавештавају јавност у Србији о патриотском и моралном лутању КИЦ-а.
„Прво је био тзв. скандал кад је на улаз Центра стављен Бели анђео на трагу поруке у НАСА капсули која је отишла у свемир, са лицем које могућим цивилизацијама носи поруке мира и разумевања. Оптужба је била да се од КИЦ-а прави црква. У августу прошле године забринути Срби су послали слику скулптуре Микија и Паје у оквиру изложбе коју је одабрала комисија МКИ, љути што скулптура стоји у згради где је над улазом Бели анђео. Брујали су медији. Треће је ово ’понижење српских жртава‘. Биће још тога…“
Павловић је објаснио и какав је то скуп са официрима у КИЦ био организован у уторак:
„Што се тиче учесника на трибини, осим нашег војног аташеа говорили су пуковник Огар, пуковник Ракото — директор канцеларије за борце града Париза, адмирал Лакај, пуковник Корвез, а присутно је било пет официра Руске Федерације из војне канцеларије у Паризу, војни изасланици САД, Кипра, Грчке, Литваније, Румуније, Португала, Перуа, Чилеа, Алжира, Аргентине… Општи закључак скупа је био да је над СРЈ — Србијом извршена агресија и да се тако нешто више не сме догодити.“
На крају обраћања Спутњику, Лале Павловић је закључио:
„Најзад, труд да се неко ко је написао ’Балканска правила‘, ’Мог рођака са села‘ итд, представи као особа која учествује у ’понижењу српских жртава‘, преамбициозан је и нереалан.“
Пејинова је у Фејсбук статусу навела да у Културном центру Србије неће радити од 1. априла и приложила фотографије на којима се виде празни зидови Центра, а у изјави за Спутњик је рекла да су „слике враћене на место, као да се ништа није догодило“.