По његовом мишљењу, иако су и „Северни ток 2“ и „Турски ток“ подложни изменама Гасне директиве ЕУ, реализација првог пројекта „неће узроковати тако значајну неравнотежу у овом делу Европе коју би ’Турски ток‘ учинио у југоисточној Европи“.
„У пракси ’Турски ток‘ не даје могућност испоруке гаса у правцу југ-север. Тако би цео ’Јужни гасни коридор‘ био бесмислен са количинама које ’Гаспром‘ мисли да испоручује. Због тога су они (’Гаспром‘) категорички рекли да их не интересује чвориште (хаб) ’Балкан‘“, истакао је Начев.
Бугарски стручњак сматра и да, упркос разним шпекулацијама у медијима, не постоји варијанта под којом ће „Турски ток“ проћи кроз Грчку.
Одговарајући на питање да ли је Бугарској заиста потребан „Турски ток“, Начев је истакао:
„Као циљ сам по себи — ни у ком случају. И веома је некоректно говорити да без ’Турског тока‘ нећемо бити на гасној мапи Европе. Она се не предодређује тиме да ли ће ’Турски ток‘ проћи кроз земљу или не, већ по томе да ли је тржишту он потребан.“
Раније је премијер Бугарске Бојко Борисов изјавио да су Бугарска и Грчка данас на састанку у Букурешту донеле одлуку да потпишу у јуну уговор за заједничку компанију која ће градити гасни интерконектор „балкански ток“.