У другој поруци, такође на Твитеру, Викиликс је навео да је добио и другу потврду те информације, преноси АП.
Високо позиционирани званичник Еквадора, који је тражио да остане анониман, негирао је, међутим, тврдње Викиликса и поручио да није донета никаква одлука о томе да се он избаци из амбасаде у Лондону.
Министарство спољних послова Еквадора објавило је саопштење у којем је навело да „не коментарише гласине, теорије или претпоставке које немају документовану подршку“.
Мала група демонстраната и присталица Асанжа окупила се јуче испред амбасаде у Лондону, у којој је он од августа 2012. године.
Председник Еквадора Лењин Морено недавно је рекао да је Асанж у више наврата прекршио услове азила, који је добио у амбасади те земље у Лондону.
Морено је рекао да Асанж нема право да „хакује приватне налоге или телефоне“ и да не може да се меша у политику других земаља, нарочито оних које имају „пријатељске односе“ са Еквадором, пренео је Танјуг.
Асанж је добио азил у амбасади Еквадора у Лондону 2012. године, а затражио га је како би избегао да буде изручен Шведској, чије су власти желеле да га испитају у оквиру истраге о наводном сексуалном нападу.
Од истраге се касније одустало, али Асанж страхује да би могао да буде изручен САД, где је Викиликс предмет истраге савезних тужилаца због објављивања докумената америчке владе.