Тадашњи шеф Ресора државне безбедности Радомир Марковић и тадашњи шеф београдског центра ДБ Милан Радоњић осуђени су на по 30 година затвора, а припадник резервног састава ДБ Мирослав Курак и оперативац ДБ-а Ратко Ромић на по 20 година затвора.
Ромићу и Радоњићу у казну се урачунава време које су провели у притвору и кућном притвору.
На ову одлуку суда, и тужилаштво и одбрана имају право жалбе Апелационом суду.
Ова пресуда није донета једногласно, већ прегласавањем судија у трочланом већу, односно 2:1.
Током суђења за убиство Ћурувије саслушано је више од 100 сведока и одржано је више од 90 главних претреса.
Пресуда оптуженима је изречена након тачно 20 година од убиства Ћурувије, и то је прва пресуда за убиство једног новинара, док остала убиства, међу којима Даде Вујасиновић и Милана Пантића нису још нису расветљена.
Марковић је осуђен због кривичног дела подстрекавање на тешко убиство, а Радоњић, Ромић и Курак за тешко убиство у саизвршилаштву.
Оптужени Радомир Марковић у затвору већ служи казну од 40 година затвора због четвороструког убиства на Ибарској магистрали у октобру 1999. године, а како се у спрском правном систему казне не сабирају, остао је осуђен на јединствену казну од 40 година затвора.
Мирослав Курак је у бекству и за њим је расписана међународна потерница, пренео је Танјуг.
Милан Радоњић и Ратко Ромић су од јула 2017. у кућном притвору уз електронски надзор, након што су претходне три и по године провели у притвору Окружног затвора у Београду.
Према оптужници, Ћурувију је 11. априла 1999. године убио Мирослав Курак, а саучесник му је био Ратко Ромић, који је дршком пиштоља ударио у главу Ћурувијину пријатељицу Бранку Прпу.
Како се наводи у оптужници, Ћурувија је убијен због „јавног иступања у земљи и иностранству и критике носилаца политичке власти, могућности да утиче на јавно мњење и деловање опозиционих друштвених снага, ради очувања постојеће власти“.
Убијен је на Ускрс, 11. априла 1999. године, у дворишту испред улаза у зграду, где су се налазиле просторије маркетинг службе „Дневног телеграфа“, а са њим је тада била Бранка Прпа.
Изрицању пресуде у Специјалном суду поред више десетина новинара, присуствовали су и представници новинарских удружења, главна уредница Спутњика Србија Љубинка Милинчић, колумниста „Недељника“ Љиљана Смајловић, генерални директор РТС-а Драган Бујошевић, уредник информативног прогрма РТС Ненад Љ. Стефановић…