Овај случај полицији је пријавила Управа фудбалског клуба, која је потврдила да је увиђај у току.
Према фотографији коју је објавио ХРТ на свом порталу, на једном од паноа је црвеним спрејом ћириличним писмом исписано „Србија до Токија“ и „МУП РХ“, заокружено па прецртано.
На левој страни паноа је нацртан пас поред којег пише „Лекси“, а на десној фигура човека испод којег пише МУП.
Vukovar — osvanuli grafiti koji vrijeđaju hrvatsku policiju i veličaju Srbiju https://t.co/P099aZ2LTU
— HRT vijesti (@hrtvijesti) 18. април 2019.
Заменик председника ХНК Томислав Ковач је за ХРТ рекао да је реч о добро одабраном тајмингу за ове графите, који су се, како је рекао, ту нашли због меморијалног турнира вуковарских бранитеља.
Случај је осудио, наводи се, и Савет за бранитеље града Вуковара.
Вуковарски стадион није први пут у центру пажње тамошње јавности.
Почетком ове године градоначелник Вуковара Иван Пенава оптужио је децу која школу похађају на српском језику да нису устала током интонирања хрватске химне и о томе чак објавио на градском порталу видео-запис. Пенава је тај снимак обелоданио након што је група момака који наставу похађају на хрватском језику претукла школског колегу који наставу похађа на српском језику.
Иначе, према последњем попису у Вуковару живи више од једне трећине Срба и они би према закону и Уставу требало да имају право на употребу матерњег језика и писма, али им је то право ускраћено, као што су укинути и двојезични натписи на градским институцијама у том граду.