Након успешно изведеног гађања министар Вулин је истакао да је до 2012. године наменска индустрија Србије била предвиђена за отпис, а једини човек који је веровао у њу је тадашњи министар одбране Александар Вучић.
Сада видите одбрамбену индустрију Србије која је у стању да пред веома значајним армијама света покаже своја најновија достигнућа. Одбрамбена индустрија Србије је једна од стратешких грана привреде наше земље и Влада Србије ће наставити да улаже у њу баш да би могла свету и пробирљивом тржишту да понуди овако сложене борбене системе. До сада смо углавном производили и продавали муницију, а сада смо у стању да произведемо и продамо сложене борбене системе и да изађемо на светско тржиште, нагласио је Вулин.
Први и најважнији задатак наше одбрамбене индустрије, оценио је министар одбране, јесте опремање Војске Србије.
Одбрамбена индустрија Србије постоји управо због тога. Захваљујући таквој политици и таквој одбрамбеној индустрији, Војска Србије се опрема најсавременијим системима, али по ценама које су значајно ниже од тржишних. Зато смо у стању да модернизујемо нашу војску за много мање новца него било која друга земља. Зато ћемо и наставити да улажемо у одбрамбену индустрију Србије, а Војска Србије ће наставити да јача своје борбене капацитете, поручио је Вулин.
Говорећи о значају данашње презентације и приказа, в.д. помоћника министра одбране за материјалне ресурсе др Ненад Милорадовић истакао је да Министарство одбране има интензивну комуникацију са бројним партнерским земљама на свим континентима.
Ми редовно размењујемо информације, пре свега техничке природе, да бисмо успоставили сарадњу и на неким заједничким пројектима. У последњих неколико година су се акумулирали ти састанци у којима су представљане карактеристике наших оружаних система, па је за неколико партнерских земаља организована ова демонстрација најбитнијих оружја и система која се сада уводе у наоружање Војске Србије и за које су они показали интересовање, нагласио је Милорадовић.
Према његовим речима, данас је приказано гађање симулираним артиљеријским дивизионом, које су представљале три батерије са по два оруђа — 155 мм „Нора“ Б 52 топ хаубица, модернизовани ракетни лансер „Огањ“, дигитални и модуларни, као и два лансера типа „Алас“.
Демонстриран је и систем за управљање ватром, односно, командно-информациони систем артиљерије који се такође уводи у наоружање Војске Србије.
На полигону „Никинци“ гађање су посматрали представници Белорусије, Мађарске, Словеније и Грчке.
Током посете делегацијама партнерских земаља представљена су и различита пешадијска средства, комплети заштитне балистичке опреме унапређених перформанси, нова фамилија савременог стрељачког наоружања — јуришне и снајперске пушке, нишани за наоружање укључујући и видео-нишан који омогућава гађање из заклона, оптоелектронски системи за извиђање бојишта, наоружана роботизована земаљска платформа, оклопни транспортер 8x8 и оклопно возило 4x4, саопштило је Министарство одбране.
Делегације ће имати прилику да виде и фамилију вођеног противтенковског наоружања, фибер-оптички и радио вођене ракете домета од пет до 25 километара, намењене за примену са земаљских или хеликоптерских платформи.
Страним делегацијама биће представљени и беспилотна наоружана летелица, беспосадне ваздухопловне платформе и фамилија невођеног и вођеног ваздухопловног наоружања, као и артиљеријски ПВО систем малог домета за непосредну заштиту транспорта оклопних и јединица моторизоване пешадије за дејство по дроновима и земаљским циљевима.