„Кроз осмех ми је говорио да зна колико ми је то важно, да види моју вољу да га дочекам још једном. То би била круна мог посла и каријере, да председника Сија доведемо други пут у Србију, јер знам да би то много тога донело нашој земљи“, рекао је Вучић и додао:
„Смем да кажем да га ускоро очекујемо у Србији“.
Вучић је новинарима после састанка са Сијем у Пекингу рекао да је Србија добила изузетно добар третман за малу земљу каква јесте.
„Код Кинеза постоји правило да нема грљења и љубљења, ја то ни не радим често. Председник Си је више пута извео некакав загрљај, што изузетно ретко ради, а то значи да поштује Србију и ја сам због тога веома срећан и поносан“, рекао је Вучић.
Он је навео да је тон председника Сија био изузетно пријатељски и пренео да је Си, који бира сваку своју реч, рекао да је мало земаља и пријатеља у свету који недвосмислено и на сваком месту говоре и прихватају пријатељство Кине.
„Неке земље које су навикле на устаљени поредак покушавају да зауставе Кину и постоји притисак да се не сарађује превише са Кином. Суштина је да они верују у наше пријатељство“, рекао је Вучић.
Он је навео и да је имао част да се обрати делегатима Комунистичке партије Кине, водеће снаге у тој земљи, а да се након тога састао и са Вангом Хунингом, чланом Сталног комитета Политбироа ЦК КП Кине, чланом секретаријата Централног комитета Кине и директором Канцеларије за истраживања политике ЦК КП Кине.
Вучић за њега каже да је човек који је у неком смислу идеолог модерне Кине.
„Реч је о човеку од којег сам много чуо о различитим темема, како Србија која је на важном стратешком месту и опкољена и притиснута са свих страна да чува своју независност и развија економију“, рекао је Вучић.