Једна од новинарки, учесница медијског форума ОНФ, испричала је да је снимала репортажу о ветеранима Великог отаџбинског рата који седам месеци нису могли да изађу из стана због тога што несавесни извођачи нису, у складу с уговором, заменили лифтове у стамбеној згради. „Како медији могу на то да утичу?“, питала је новинарка.
„Медији утичу директно, видели смо већ неколико примера. Надам се да и ви имате примере у којима медији утичу позитивно на рад администрације на разним нивоима. Што се тиче овог случаја, наравно, потребно је обратити се суду, раскинути уговор с њима и тако даље. Тај конкретни случај, наравно, не знам, али потпуно се слажем с вама да у је у том случају нужна брза реакција“, рекао је Путин.
Руски председник је на почетку скупа саслушао и заменицу председника Државне думе Русије, чланицу централног штаба Сверуског народног форума Олгу Тимофејеву која је изјавила да је новинарима тешко да раде у регионима Русије, због тога што локалне власти негативно реагују на критику.
„Не воле сви критику, кажете. А реците ми, ко воли? Не воли нико, можда воле само веома мудри људи, усмерени на реалан резултат“, одговорио је Путин.
Према његовим речима, конструктивна критика помаже да се процене напори, да се донесу закључци на основу онога што није успело, да се открију грешке.
Шеф државе је нагласио да критика не мора обавезно да се воли и да је потребно проценити њену ефикасност.
„И у раду владе често се догађа да је потребно донети непопуларне одлуке, које су, међутим, често потребне земљи, региону, општини. Јасно је да нешто може да се не допада некоме, али треба имати храбрости да се то учини… ако заиста волимо посао ком служимо“, додао је Путин.