„Стратешка мисија ’Роскосмоса‘ је експанзија, ширење наших знања, нашег утицаја, наших технологија“, рекао је Рогозин током обраћања на Московском државном универзитету.
Говорећи о истраживању Месеца Рогозин је рекао да је искрцавање прве руске посаде на Земљин сателит планирано за 2030. годину.
За 2029. годину је планиран лет око Месеца, а након 2030. године на Земљином пратиоцу би требало да буду постављени модули за живот и рад космонаута. Након 2031. године летови на Месец би требало да се изводе сваке године.
За 2032. годину планирано је да се на Месец пошаље луномобил који може да превози и космонауте, као и да Земљин сателит посети друга експедиција која би се бавила испробавањем средстава за кретање по његовој површини.
Директор „Роскосмоса“ је навео да не верује у пројекте индустријског освајања Месеца, називајући их фантазирањем.
Према његовом мишљењу, искрцавање америчких астронаута на Месец, планирано за 2024. годину, више ће подсећати на шоу него на реално освајање природног пратиоца Земље.
„Према нашим информацијама, Конгрес пребројава новац и више ће потрошити на тај шоу с искрцавањем на Месец него на саму станицу у Месечевој орбити“, рекао је Рогозин.
Раније је било планирано да САД учествују у међународном пројекту изградње станице „Лунар орбит платформ“, чији би модул требало да буде лансиран 2024. године. Русија је у том пројекту требало да изгради модул за припајање и да помогне у изградњи транспортног система. Према последњим плановима, САД намеравају да се искрцају на Месечеву површину 2024. године и због тога желе да упросте планове у вези са самом станицом.