Како је истакао Пуповац, Хрватска би толико година после рата требало да смањи елементе ратне реторике и у комеморативним праксама и у порукама представника војних снага и националне одбране и сигурности, пренела је Хина.
„Не видим овога тренутка да Хрватској с било које стране прети било која врста војне опасности, осим евентуалног властитог срљања у неке шире, глобалне политичке војне програме и осим евентуалне властите унутрашње нестабилности, али то више уопште није посао министра Крстичевића“, оценио је Пуповац.
Нико не треба да користи такву реторику, јер ратовима које смо прошли и који су завршили драматично и трагично треба пронаћи другачији приступ, рекао је Пуповац, додајући да искуство ратова из деведесетих година прошлог века није најсјајније и није нешто што дуго треба одржавати у националној меморији било Хрвата, било Срба.
Упитан кога би подржао за председника, Зорана Милановића или Колинду Грабар Китаровић, Пуповац каже да није реално да се у првом кругу председничких избора лево либерална сцена окупи око једног кандидата.
Пуповац није хтео да одговори на питање ко му је ближи — Милановић или Китаровићева, наводећи да се политичар то „никада не пита“.
„То је нешто што је ствар личног избора, као и одлука страначких тела и страначког руководства“, рекао је он, пренео је Танјуг.
„СДСС сматра да је време да на хрватској политичкој сцени дође до групације мањих левих странака које ће унети нови ред и нове ветрове“, закључио је Пуповац.