Србија на Светском првенству!

© rss.org.rsЖенска рукометна репрезентација Србије
Женска рукометна репрезентација Србије - Sputnik Србија
Женска рукометна репрезентација Србије пласирала се на Светско првенство у Јапану, пошто је у двомечу била боља од Пољске. У првом мечу Србија је победила са 33:19, док је у реваншу резултат био 30:27 за Пољску.

Убедљива предност и победа остварена у првом мечу растеретила је селекцију Србије која је у реваншу одиграла онолико колико је било довољно за пласман на СП, преноси РТС.
На полувреме Србија је отишла са два гола предности. Наша селекција држала је контролу и резултата меча, константно водила и није дозвољавала Пољакињама да дођу до теоретске шансе за велики преокрет.

У последња два минута Србија је изгубила предност, а Пољска, на одушевљење домаће публике успела да тријумфује 30:27.

У првом мечу Србија је као домаћин у Зрењанину славила са 33:19.

Репрезентативке Србије пласирале су се на Светско првенсво, које ће се ове године одржати у Јапану.