Она, међутим, није објаснила шта је „циничан однос“ Русије и Кине према УН.
„Сматрам да су Сједињене Америчке Државе дужне да остану будне у обуздавању покушаја својих стратешких супарника да ојачају на наш рачун. Говорим о Русији и Кини, двема земљама које се цинично односе према УН“, изјавила је Кели Крафт током расправе Комитета Сената САД за међународне послове, посвећеној потврђивању њене кандидатуре.
Крефтова је навела да, у случају да буде потврђен њен избор за амбасадорку у УН, „неће пропустити прилику да скрене пажњу на злонамерну делатност у УН“ и да ће „супротставити америчко лидерство рушилачкој делатности Русије и Кине“.
Она је, такође, рекла да Русија није пријатељ САД и обећала да ће настојати на томе да се и даље врши притисак на ту земљу.
„Идем тамо не да бих била пријатељ Русије, Русија нам није пријатељ, они користе сваку могућност да нас угрозе“, рекла је Крефтова.
Она је додала да ће пажљиво мотрити на Русију како би схватила у којим је областима могућа сарадња, наводећи да је један од таквих примера проблем Северне Кореје.
„Ова администрација је увела највише санкција Русији, а ја ћу наставити да позивам Русију на одговорност и да вршим максималан притисак на њу“, навела је кандидаткиња за амбасадорку САД у УН.
Председник САД Доналд Трамп предложио је Кели Крафт за дужност сталне представнице САД при УН у фебруару, након што је ту функцију напустила бивша гувернерка Калифорније Ники Хејли.
Крефтова је тренутно амбасадорка САД у Канади, а раније је радила у Управном савету Универзитета у Кентакију и била кооснивач академије при Државном универзитету у Морхеду.
На председничким изборима у САД 2004. године Келијева је подржала кандидата Републиканске партије Џорџа Буша Млађег.
Они који се противе њеној кандидатури указују на то да нема довољно искуства у међународним односима.