„Огорчени смо начином на који амерички медији манипулишу јавним мњењем. Они само шире дезинформације“, наводи се у саопштењу.
Министарство тврди да су амерички медији прећутали битне информације — да ти наставници у Русију путују са дипломатским пасошима, да уживају одговарајуће привилегије, али да раде у комерцијалним структурама.
„То је нонсенс! Поред тога, сама школа се налази ван свих законодавних оквира, што америчка страна изузетно добро зна“, додају из Министарства, а преносе руски медији.
Поред тога, Министарство иностраних послова Русије наводи и да је Москва у више наврата тражила од Вашингтона да „доведе у ред“ статус школе, да реши питање виза, али да су са друге стране стизале само провокације.
„Пиони америчких дипломата су заправо руска деца, чији родитељи за образовање плађају огромне суме новца“, додају из руског спољнополитичког ресора.
Подсетимо, амерички амбасадор у Москви Џон Хантсмен изјавио је раније данас да је Русија одбила да изда визе наставницима у школи која образује децу дипломата.
Хантсмен је рекао да Русија није издала визе за 30 нових наставника који треба да стигну следећег месеца и додао да деца не би требало да буду пиони у дипломатским споровима.
Он је рекао и да би школа могла да смањи број нових и старих ученика уолико не буде могла да запосли нове наставнике.
Англо-америчка школа има око 1.100 деце из више од 60 држава, укључујући и децу богатих Руса. Основана је 1949. године, а надгледају је амбасаде САД, Британије и Канаде.