Ватерполисти Црне Горе „потопљени“

© AP Photo / Eduardo VerdugoВатерполисти Црне Горе
Ватерполисти Црне Горе - Sputnik Србија
Ватерполисти Аустралије избацили су Црну Гору са Светског првенства.

Аустралијанци су „ишчупали“ победу против Црногораца после бољег извођења петераца, после 9:9 у регуларном делу игре за коначних 13:11.

Најпријатније изненађење турнира састаће се у четвртфиналу са Мађарском, што чини први познати пар у најбољих осам Светског првенства, преноси Б92.

Црногорци су почели лоше у одбрани и у нападу и после прве четвртине имали два гола заостатка.

Они су ипак успели да надокнаде минус и да у последњу деоницу уђу са голом предности, али се и он „истопио“. Предност Аустралијанцима донео је Кејс на четири минута до краја, али је изједначујући погодак био дело Радовића.

До краја утакмице није било голова, па се отишло у петерце.

Аустралијанци су казнили лоше извођење пенала противника и погоцима Деверлија и Таунзенда дошли до изузетно битне победе.

У осталим мечевима осмине финала састају се Шпанија-Јапан (против Србије), Јужна Африка-Немачка (против Хрватске) и САД-Грчка (против Италије).