Традиционално, највећи купци су били Руси, али их полако стижу турски држављани, који су претходне године трговали некретнине за чак 25,1 милиона евра.
Од обнове независности, Руси су највећи купци некретнина у Црној Гори, а тај имиџ су задржали и током прошле године. Компаније и физичка лица из Руске Федерације су прошле године трговали некретнине за 38,9 милиона евра.
Одмах иза Руса налазе су Турци, који су у куповину некретнина уложили 25,1 милиона евра, што је близу четири пута више него 2017. године, када су трговали за 6,8 милиона евра.
Како тврде трговци некретнинама у Црној Гори, Турцима су најинтересантнији градови Котор, Будва, а све више и Подгорица.
Одмах иза турских држављана, налазе се држављани Србије који су 2018. године трговали непокретности за 14,5 милиона евра.
Међу већим купцима некретнина у Црној Гори налазе се и Швајцарци, који су трговали за 13,2 милиона евра, Американци за 10 милиона евра, као и Немци за 9,3 милиона.
Милионске трговине некретнинама у Црној Гори остварили су и Аустријанци и Швеђани са по 6,3 милиона евра купљених непокретности, Британци са 5,9 милиона и држављани УАЕ, који су трговали непокретности за 5,6 милиона евра.
Нешто више од пет милиона евра за трговину некретнина у Црној Гори су одвојили и Словенци.