Нови британски премијер живи са девојком невенчан, па у овом тренутку она нема право да стоји поред њега на званичним церемонијама, нити може да иде у посету код краљице Елизабете и да учествује у активностима као прва дама.
Како пише РТ, њен прадеда је био премијер Велике Британије Херберт Асквит. Поред тога, Сајмондсова је ванбрачна ћерка оснивача листа „Индепендент“ Метјуа Сајмондса и његове сараднице Џозефин Макафи. Похађала је лондонску школу „Годолфин и Латимер“, где година кошта 20.000 фунти.
Студирала је историју уметности и глуму на универзитету у Ворвику. Желела је да започне глумачку каријеру, али је ипак одлучила да се бави политиком, па се запослила у служби за штампу Конзервативне странке. Од асистенткиње током предизборних кампања, она је доспела до места шефа прес-службе Конзервативне странке, и на тој дужности се налазила мало више од годину дана.
Међутим, недавно је отпуштена због злоупотребе службеног положаја — оптужена је да троши превише страначког новца и да често користи службени такси ван радног времена. Други извори тврде да је разлог за оставку била блиска веза са једним од кандидата за премијера.
Тајна веза са Џонсоном
Аферу са Џонсоном Сајмондсова је започела на свој тридесети рођендан, на који су, поред њених пријатеља, били позвани и неки чланови партије. Везу са ожењеним министром, који је био 25 година у браку и имао четворо деце, Сајмондсова је успешно крила — фарбала је косу у другу боју, избегавала новинаре, мењала бројеве телефона, престала је да користи друштвене мреже и често се селила. Њен план је успео, јер се за њихову аферу сазнало тек након што је Џонсон покренуо разводну парницу са тадашњом супругом.
Џонсонова ћерка, која је скоро вршњакиња Сајмондсове, дочекала је будућу маћеху на нож. У једном од скандала између њих две морала је да реагује и полиција.
Ипак, појединци истичу да веза са Сајмондсовом новом премијеру Велике Британије иде у корист. Неуредна коса, прекомерна тежина и забаве са алкохолом нису више његови стални сапутници, штавише, он показује већу „политичку издржљивост“ у односу на оно што је показивао претходних година.
Амбиције и челична воља
Према тврдњама Џонсонових познаника, ако Сајмондсова постане прва дама Британије, од свих претходних у историји Даунинг стрита вероватно ће бити највише умешана у политику. Имаће своју канцеларију и личног „шефа штаба“. За разлику од својих претходница, које су била познате само као супруге премијера, Сајмондсова ће вероватно искористити свој положај како би промовисала сопствене идеје и пројекте.
У медијима се такође пише о бурном темпераменту Сајмондсове. Према једној од верзија, она је отпуштена са места секретара за штампу због лошег понашања.
Истовремено, појединци истичу да је за њу тешко рећи да је све постигла захваљујући утицајном мушкарцу. Са друге стране, неки кажу да се она још пре везе са Џонсоном показала као одговоран сарадник и да је заслужила поштовање и пријатељство министра правде Мајкла Гоува, градоначелника Лондона Садика Кана и других политичара.