Како наводи ова телевизија — они су тражени, и то не само на основу албанске Интерполове потернице, већ их траже и у другим земљама у којима се сумњиче да су починила кривична дела.
Иза Албаније, на другом месту налази се Босна и Херцеговина са 99 особа на Интерполовој потерници, Бугарска са 50, Румунија са 48 и Француска са 28 држављана на овој међународној потерници.
Само три европске земље, Исланд, Ирска и Луксембург, имају само по једну особу на Интерполовој међународној потерници.
Свака особа на овој листи може да буде ухапшена у било којој држави света и да буде процесуирана путем екстрадицијског затвора, изручења или другог правног поступка у зависности од националних законодавстава и од билатералних и мултилатералних уговора који регулишу ову област.
На унутрашњем нивоу у албанској држави постоји листа за унутрашњу потерницу, на којој се налази 690 лица која су оптужена за разноразне злочине, пренео је Танјуг.
Због потешкоћа са којима се албанска полиција суочавала приликом идентификације и проналажења особа на националној и међународној листи потерница, најчешће је захтевана помоћ грађана објављивањем спискова и фотографија тих особа на друштвеним мрежама.
Када је реч о региону Западног Балкана, на Интерполовој листи тражених налази се 11 осумњичених српске националности, осам Црногораца, 22 Хрвата и четворица осумњичених из Северне Македоније.