Прва тачка у саопштењу су трговинска питања. „Велика седморка“ се залаже за принципе отворене и праведне међународне трговине, као и за стабилност светске економије, наведено је у документу.
Земље Г7 намеравају да утичу на реформу Светске трговинске организације, са циљем да она постане ефикаснија у области заштите интелектуалне својине и да брже решава несугласице и искорени „непоштену праксу“.
Г7 је затражио од министара финансија земаља „велике седморке“ (Немачка, Француска, САД, Јапан, Канада, Италија и Велика Британија) да прате ситуацију у светској економији.
Г7 се обавезује да постигне сагласност 2020. године, како би олакшао регулаторне баријере и модернизовао међународну пореску политику у оквиру Организације за економску сарадњу и развој.
Ирански нуклеарни програм је друга тачка у саопштењу.
„Потпуно смо сагласни у вези са два циља: да се не допусти да Иран има нуклеарно оружје, као и да се допринесе миру и стабилности у региону“, навеле су чланице Г7.
На трећем месту у документу је ситуација у Украјини. У вези са тим питањем наведено је да Француска и Немачка намеравају да организују сусрет у „нормандијском формату“ током наредних неколико седмица.
Четврта тема завршног документа Г7 је Либија. Лидери „велике седморке“ подржавају примирје у тој земљи, које ће омогућити да се успостави трајни прекид ватре.
„Сматрамо да само политичко решење може да осигура стабилност у Либији“, написано је у документу.
Наведено је да лидери Г7 очекују „добро припремљену међународну конференцију, у којој ће учествовати све стране и регионални играчи који учествују у сукобу“.
Последња тачка у саопштењу је ситуација у Хонгконгу. Аутори завршног документа позивају да се избегне насиље и истичу важност декларације Велике Британије и Кине из 1984. године.