Грци снажном одбраном до убедљиве победе, „ђетићи“ одиграли полувреме за заборав (фото, видео)

© Фото : fiba.basketballЈанис Адетокумбо блокадом зауставља Николу Вучевића на утакмици Грчке и Црне Горе
Јанис Адетокумбо блокадом зауставља Николу Вучевића на утакмици Грчке и Црне Горе - Sputnik Србија
Црна Гора је наступ на свом првом светском првенству у кошарци од осамостаљења започела убедљивим поразом од Грчке 85:60 (17:9, 25:7, 21:22, 22:22).

Разлика је направљена у првом полувремену, у ком је Црна Гора успела да постигне свега 16 поена! Играли су Црногорци на свог најбољег играча, али Вучевић је у том периоду шутирао само 3/9.

Најефикаснији у победничком тиму био је Принтезис са 16 поена, док је најкориснији био Јоргос Папајанис, са индексом 27 – 15 поена, 9 скокова и две блокаде. Двоцифрени су били још и Јанис Борусис (12) и звезда тима Јанис Адетокумбо (10 поена и 8 скокова  за само 16 минута на паркету).

Ипак, можда највећи посао Грци су урадили у одбрани. Успешно су зауставили снажну центарску линију Црне Горе. Никола Вучевић, најефикаснији у црногорском тиму са 12 поена, и Бојан Дубљевић, који је убацио само 5, одиграли су знатно испод свог уобичајеног нивоа.

© Фото : fiba.basketball
Грчки репрезентативац Јанис Адетокумбо на утакмици против Црне Горе - Sputnik Србија
1/4
Црногорски репрезентативац Никола Вучевић на утакмици против Грчке - Sputnik Србија
2/4
Репрезентативац Грчке Јоргос Папајанис на утакмици против Црне Горе - Sputnik Србија
3/4
4/4
1/4
2/4
3/4
4/4

У другој утакмици групе Ф, Бразил се прикључио одабраном друштву репрезентација које су у својој првој утакмици пребациле стотку, савладавши Нови Зеланд резултатом 94:102.

Утакмице другог кола играју се у уторак, 3. септембра. Црна Гора игра против Новог Зеланда, а Грчка против Бразила.