На вежби учествује више од 900 припадника јединице Копнене војске, Ратног ваздухопловства и против-ваздухопловне одбране и Специјалне бригаде.
Укупно је ангажовано 228 средстава, и то — 33 борбена возила, 31 пловни објекат, 13 ваздухоплова, 62 неборбена возила и 89 инжењерских средстава.
Тема вежбе је да се прикаже борбена група у нападу са насилним преласком реке, а циљ вежбе је да се покаже обученост снага за командовање и потчињених јединица борбене групе у припреми, организовању и извођењу борбене операције.
Вежба се изводи у неколико фаза, а биће реализовано и убацивање извиђачке групе у борбени распоред непријатеља, специјални десант у дубину распореда непријатеља, полагање речне минске препреке и спречавање напада непријатељских ратних бродова противбродским дејствима, ваздухоплов на припремама напада и ваздухопловна подршка.
Учесници ће приказати и артиљеријску припрему напада, речни десант, попречно превожење борбене технике преко реке и увођење у борбу, напад на командни брод непријатеља, разминирање пловног пута, бродска, противбродска и пешадијска дејства на циљеве на копну и води и формирање понтонског моста и прелаз борбене групе преко моста.
Руководилац вежбе је заменик команданта Копнене војске бригадни генерал Владета Балтић, а командант борбене групе је начелник штаба прве бригаде Копнене војске пуковник Драган Радаковић.
Вежбу са обале посматрају и грађани тог дела Војводине.
Уочи почетка приређен је свечани дочек за председника Србије, а вежби присуствују и министар одбране Александар Вулин, начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић, генерални секретар председника Никола Селаковић, председник Покрајинске владе Игор Мировић и градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.