Он је рекао и да су ови преговори били изузетно плодотворни и да ће у великој мери допринети коначном решавању кризе у Сирији.
Путин је истакао и да је недопустиво да се Сирија подели на такозване утицајне зоне.
„Зона деескалације у Сирији не сме да служи као платформа за провокације, неопходно је заједнички борити се против терористичке претње у Идлибу“, нагласио је Путин.
Са тим ставом сагласан је и Рохани, који је рекао да Техеран са жаљењем констатује да још увек није могуће имплементирати споразум о Идлибу, како би се спречила хуманитарна криза у том делу Сирије.
„Иран инсистира на томе да америчке трупе што је могуће брже напусте Сирију, како би се суверенитет Дамаска проширио и на западну обалу Еуфрата“, нагласио је Рохани.
Подсетивши на речи америчког председника Доналда Трампа, који је још прошле године изјавио да ће се америчке трупе повући из Сирије, Рохани је рекао да је судбина тих речи иста као и судбина било којих других — „нису у складу са истином“.
Он је такође потврдио став Путина да је сиријску кризу могуће решити искључиво мирним путем, те да само сиријски народ то може да учини путем конструктивне сарадње.
„Сиријска власт и народ, упркос несугласицама, у стању су да реше то важно питање. Иран је од почетка упозоравао на то да је војно решење неефикасно када је реч о овој кризи“, нагласио је.
Турски председник је рекао да Астански формат и даље остаје једина платформа за решавање конфликта у Сирији, али да је зарад осигуравања мира и стабилности неопходно уложити још више напора.
Додао је и да политичко решење у тој земљи зависи од напора Русије, Турске и Ирана, а да ће овај самит у Анкари дати нови импулс овој иницијативи.