Руски дипломата је објаснио да органи Уједињених нација не седе само у Њујорку, већ и у два европска центра — у Бечу и Женеви. Оба града имају сву потребну инфраструктуру.
„У Бечу се, рецимо, традиционално одржава прво заседање припремног одбора наредне конференције Споразума о неширењу нуклеарног оружја. Састав и број учесника отприлике је исти као и Први одбор Генералне скупштине“, објаснио је Уљанов након 63. заседања Генералне конференције Међународне агенције за атомску енергију (ИАЕА).
И Беч и Женева могли би да изађу на крај са овим задатком.
Раније је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила да неколико чланова руске делегације није добило визу за учешће на 74. заседању Генералне скупштине УН, које траје од 24. до 30. септембра у Њујорку. Објашњење да је неиздавање виза ствар техничке природе она је назвала неуверљивим. Визу није добило укупно десет чланова делегације, укључујући председника Одбора Савета Федерације Русије за међународне послове Константина Косачова и председника Одбора Државне думе Русије за међународна питања Леонида Слуцког.
Кремљ је изразио забринутост због онога што се догодило. Министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да је одбијање издавања виза срамота.