Звезда у финишу нокаутирала Олимпијакос (фото)

© Sputnik / Радоје ПантовићСпектакл на стадиону "Рајко Митић"
Спектакл на стадиону Рајко Митић - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде победили су Олимпијакос са 3:1 у другом колу групе Б Лиге шампиона. Црвено-бели су губили на полувремену, али су одиграли изузетно у другом полувремену и дошли су до великог преокрета.

Звезда сада има три бода и налази се на другој позицији на табели, иза неприкосновеног Бајерна из Минхена, док јој у леђа гледају Олимпијакос и Тотенхем, јавио је јавни сервис.

Дуел два братска клуба почео је у нешто споријем ритму. Звезда је на почетку инсистирала на поседу лопте, али није било конкретнијих акција.

После двадесетак минута грчки вицешампион се ослободио притиска и почео да прети — најактивнији у нападима били су Камара и Ловера, док је Гереро упутио два веома опасна ударца.

Оба су завршила поред десне стативе гола који је чувао Милан Борјан, али је Олимпијакос повео у 37. минуту.

5/5

Споменути Борјан катастрофално је реаговао после центаршута из прекида и ударца Рубена Семеда у 37. минуту, лопта је ушла у ближи угао и португалски дефанзивац је донео предност екипи из Пиреја.

Тим резултатом отишло се на одмор, а играчи српског шампиона изашли су на терен у наставку, решени да промене дешавања на терену. Душан Јованчић је неколико пута неуспешно покушавао, а када је уступио место Милошу Вулићу, Звезда је преокренула ствари у своју корист.

У томе им је много помогао Јасин Бензија, који је у 58. минуту добио други жути картон, а црвено-бели су бројчану предност искористили неколико тренутака касније.

Након центаршута Томанеа са левог бока и слабије реакције одбране Олимпијакоса, резервиста Вулић је резантно шутирао и погодио доњи леви угао, за велико славље на стадиону „Рајко Митић“.

Од тог тренутка кренуо је велики притисак домаћина. Покушавали су редом Кањас, Јагош Петровић (ушао уместо Кањаса) и Ричмонд Боаћи, који је заменио Ван ла Лару, али је голман Жозе Са у свакој од ситуација сигурно реаговао.

Финиш сусрета донео је велике шансе за Олимпијакос, али и погодак Немање Милуновића у 87. минуту. Сјајно је корнер извео Марин и центрирао на петерац, тамо је штопер био највиши у скоку и закуцао је лопту у мрежу гостију.

Готово идентична ситуација је виђена у следећем нападу, када је Боаћи, такође ударцем главом, поставио коначан резултат.

У другој утакмици групе Б минхенски Бајерн је дошао до другог тријумфа, победивши Тотенхем у Лондону са огромних 7:2.

У следећем колу 22. октобра Звезда ће гостовати „певцима“, док ће Олимпијакос дочекати Баварце.