У оквиру програма учесници могу да присуствују предавањима, радионицама и округлим столовима, а стручњаци ће са публиком поделити своје искуство и знање када је реч о основним правцима у области дигиталне економије — онлајн образовање, виртуелна реалност, вештачка интелигенција и дигитални универзитет.
Директор управе „Росотрудничества“ Михаил Попов је овим поводом изјавио да Русија активно развија ИТ индустрију и да у великој мери образује младе када је реч о најновијим технологијама у овој сфери.
„Није довољно стварати све за себе, потребно је и делити своје знање и технологију. То би требало да буде основна ствар савремене међународне сарадње универзитета Русије и других земаља“, оценио је он.
На изложби у Београду ће бити представљени реномирани руски универзитети — Руски економски универзитет „Плеханов“, Руски универзитет пријатељства народа, Московски енергетски институт „МЕИ“ и други.
Поред тога, 26. и 27. октобра у оквиру међународне изложбе биће организовано и такмичење у областима неуротехнологија и вештачка интелигенција, у области крупни подаци, као и у области технологије дистрибуиране главне књиге, а победници ће добити позив да прођу обуку на Финансијском универзитету у Русији.