„Причали смо мало и око Косова, њих наравно увек интересује да ли ћемо и даље радити на повлачењу признања“, рекао је Дачић Танјугу после састанка са Годфријем.
На констатацију да се амерички амбасадор одмах заинтересовао за кампању коју води Србија, Дачић објашњава да је Годфри то казао дипломатски — „да би они били захвални уколико би ми имали више разумевања за то и да мало успоримо са тим акцијама“.
„Рекао сам да ми имамо разумевања и да имамо у виду то да су сви они незадовољни, јер би било 30 земаља које су повукле признање Косова. Данас је веома тешко да нађете неку земљу која ће сада признати Косово, јер се ситуација у међународној заједници променила“, рекао је Дачић.
Министар је навео да то није главна ствар, већ да Србија жели да каже да се не може доћи без ње до компромиса, као и да су лажи да је 116 земаља признало Косово.
„Не долази у обзир да ми престанемо са кампањом, а да они воде кампању за признање, укључујући и земље Квинте, али разговор је био веома коректан, нама је у интересу да нађемо заједнички интерес са САД и да имамо коректне односе, зато што би то било у интересу наших српских и државних интереса“, рекао је Дачић.
Закључио је да је проналажење мирног решења уз сагласност великих сила свакако добра основа за бољу будућност Србије.