Министарство спољних послова Доњецке Народне Републике потврдило да је током преговора успела да се договори размена заробљеника према формули „сви за све“, као и „да се усагласи документ који потврђује обавезе страна у овом процесу“.
Министарство је додало да је Кијев потврдио да ће људи који се буду вратили у Донбас у оквиру размене заробљеника бити ослобођени од кривичног гоњења.
У понедељак је контакт-група за Донбас у формату видео-конференције разговарала о размени заробљеника. На последњем састанку контакт-групе ове године Минск, Донбас и Кијев нису успели да се договоре о размени заробљеника.
Рат у Донбасу
Украјинске власти су у априлу 2014. године покренуле војну операцију против Доњецке и Луганске Народне Републике, које су прогласиле независност након државног преврата у Украјини у фебруару 2014. године.
Кијев не признаје ДНР и ЛНР и сматра територије ових двеју република окупираним, а устаничке снаге терористичким.
Питање решавања ситуације у Донбасу разматра се, између осталог, и на састанцима контакт-групе у Минску, која је од септембра 2014. године усвојила три документа који регулишу кораке за деескалацију сукоба. Међутим, и након споразума о примирју између сукобљених и даље долази до размене ватре.