„Ништа нас неће зауставити да не одржимо Хафтару заслужену лекцију, ако не престане са нападима“, рекао је Ердоган.
Према речима Ердогана, преговори о Либији, који су одржани у Москви, били су продуктивни, упркос томе што Хафтар није пристао да потпише споразум о примирју.
„Прво је Хафтар рекао ’да‘, а затим ’не‘, и, нажалост, он је побегао из Москве, не потписавши (споразум). Наше колеге су потписале, ми смо свој део испунили, а остало је на господину Путину“, рекао је Ердоган.
Он је истакао да је, без обзира на то, спреман да учествује на конференцији о Либији у Берлину 19. новембра.
У Москви су у понедељак одржани међулибијски преговори у којима су учествовали представници Русије и Турске. Либијски извор упознат са ситуацијом саопштио је да је Хафтар напустио Москву, а да претходно није потписао споразум о примирју са Владом у Триполију Фајеза Сараџа. Министар спољних послова Владе Либије Мухамед ел Тахер Сијала изјавио је за Спутњик да је делегација Владе националног споразума потписала споразум, након чега је отишла у Истанбул.
Раније је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров рекао да је коначни документ на преговорима у Москви потписало неколико сукобљених либијских страна, али да је Хафтар затражио још времена.
Сукоб у Либији
Након свргавања и убиства Муамера ел Гадафија 2011. године у Либији је почела политичка криза. Тренутно је у земљи двовлашће. Парламент који је изабрао народ влада на истоку, а на западу, у главном граду Триполију, налази се Влада националног јединства на челу се Фајезом Сараџом, која је формирана уз подршку Уједињених нација и Европске уније.
Власти источног дела земље раде независно од Триполија и сарађују са Либијском националном армијом, која води дуготрајан рат против милитаната.