Једини проблем због чега то још увек не може да се догоди је, према оценама Бидевке, компликована ситуација на међународној политичкој сцени.
„Грађани Донбаса, како Доњецке тако и Луганске Наордне Републике, сигуран сам да би највише волели да та земља једном постане субјекат Руске Федерације. Јасно нам је да је неопходно учинити још много како би се до тога дошло. Због тога и развијамо економију и покушавамо да допринесемо развоју руског света“, нагласио је Бидевка.
Ситуација у Донбасу
Украјинске власти су у априлу 2014. године покренуле војну операцију против Доњецке и Луганске Народне Републике, које су прогласиле независност након државног преврата у Украјини у фебруару 2014. Кијев не признаје ДНР и ЛНР и сматра територије ових двеју република окупираним, а устаничке снаге терористичким.
Питање решавања ситуације у Донбасу разматра се, између осталог, и на састанцима контакт групе у Минску, која је од септембра 2014. године усвојила три документа који регулишу кораке за деескалацију сукоба. Међутим, и након споразума о примирју између сукобљених и даље долази до размене ватре.
Истовремено, Запад је увео санкције Русији због наводног мешања у украјински сукоб, а Москва је на те санкције одговорила истом мером и забранила увоз пољопривредних производа из ЕУ.