00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери

Ове необичне особине имају само интелигентни људи: Да ли сте међу њима?

CC0 / Пиксабеј / Људски мозак
Људски мозак - Sputnik Србија
Пратите нас
Ако сте дошли у ситуацију да се запитате због чега вам сметају неке ствари које већина људи ради или имате навике које ни сами себи не знате да објасните, можда сте паметнији него што мислите.

Ево једне научне чињенице. Људи који користе псовке с времена на време, паметнији су од других, преноси Кликс писање „Брајт сајда“. Исто важи и за љубитеље мачака који су, такође, паметнији од других људи. Постоје и други неочекивани и чудни показатељи да неко има висок ниво интелигенције.

Корачате заиста брзо

Постоји директна повезаност између интелигенције и брзог ходања – већа брзина оставља позитивне последице на когнитивне способности људи. Како се испоставило, они који брже ходају, добијају око 16 бодова више на тестовима интелигенције, него они који ходају спорије.

Постоји још једна добра вест за оне који брзо ходају - старе спорије. Ово важи и за спољашње знакове старења и за унутрашње. Што брже ходате, то ће дуже ваш мозак остати активан.

Не волите врућу купку

Потпуно је у реду имати опуштајуће, топле купке, али је пуно корисније за мозак имати кратка, хладна туширања. Нормално туширање с контрастним температурама може побољшати меморију, рад мозга, може побољшати ваше расположење и дати вам додатну енергију током дана.

Имате биполарни поремећај

Само око 2,5 одсто светске популације има овај поремећај. Упркос веровању да биполарни поремећај има негативан утицај на мождану активност, људи који пате од њега су интелигентнији. На примјер, Винсент ван Гог и Ернест Хемингвеј имали су биполарни поремећај, али их то никада није спречило да постану велики уметници. Деца која имају овај поремећај и заинтересована су за уметност или стране језике, обично показују најбоље резултате у овим подручјима.

CC0 / пиксабеј / Висок коефицијент није предуслов за успех у животу, али уопште није лоше када је висок
Ове необичне особине имају само интелигентни људи: Да ли сте међу њима? - Sputnik Србија
Висок коефицијент није предуслов за успех у животу, али уопште није лоше када је висок

Јако сте осетљиви по питању осећања других људи

Висок степен интелигенције није једини њен показатеље. Емоционална интелигенција је такође јако важна. Добро развијена емоционална интелигенција омогућава људима да се боље суочавају са стресом и разумеју друге људе, а да не морају ни да разговарају с њима. Ипак, висок ниво емоционалне интелигенције има и негативне учинке. Наиме, можете осетити емоције других људи скоро физички и склони сте јако снажној реакцији на туђи бес.

Људи који су спремни да разговарају с новим људима које упознају и уче из њихових искустава, на крају стичу корисније информације током свог живота.

Узнемиравају вас звукови које производе други људи

Једно од последњих истраживања показало је да неки људи не могу да филтрирају непријатне звукове и имају јако негативну реакцију на њих. Ти звуци могу бити проузроковани нечијим гласним дисањем, шкрипањем зглобова или играњем оловком. Овај необичан став према звуковима зове се мизофонија и представља прави психолошки поремећај који указује на високу емоционалну интелигенцију и добро развијене креативне способности.

Не волите дописивања

Научници су дошли до закључка да коришћење текстуалних порука и и-мејлова снижава ниво интелигенције за барем 10 бодова. Ствар је у томе да је негативан утицај дописивања јачи чак и од неких дрога. Људи који не могу да живе без дописивања тешко се фокусирају на посебне задатке јер је њихов мозак увек спреман на то да одговори на поруку, уместо да се концентрише на прави посао.

Између осталог, дописивање има и друге негативне последице – писменост опада и речник се смањује јер сви модерни уређаји имају аутоматско исправљање текста, што значи да не морамо да користимо меморију или знање како бисмо се сетили како се нешто правилно пише.

Не можете живети без чоколаде

Чоколада направљена од правих зрна какаа не само да побољшава расположење одређене особе већ побољшава и здраво функционисање кардиоваскуларног система. Природна чоколада, такође, може да утиче и на брзину обраде информација, побољшава меморију и помаже да будемо пажљивији.

Када једемо добру чоколаду то успорава и старење мозга, смањујући ризик од деменције у познијим годинама. Ипак, немојте јести превише слаткиша јер прекомерна тежина има негативне последице на когнитивне способности. Када једете нормалне количине добре чоколаде, то може да помогнете да постанете паметнији и делотворнији.

Осећате се као да вас нико не воли

То што људи мисле о вама, директно је повезано с њиховим нивоом интелигенције. Људима је лакше да комуницирају с неким ко има сличан ниво интелигенције као они. Другим речима, желимо бити окружени људима који су на истом интелектуалном нивоу као и ми а разлика нивоа не би требало бити већа од 15 бодова.

Просечан ниво интелигенције износи око 100 бодова и 85 одсто људске популације је на овом нивоу. Пробајте да направите тест интелигенције. Ако су ваши резултати преко 115 бодова, онда је јасно због чега вас већина људи не разуме и зашто вам је тешко да комуницирате с њима.

Стално размишљате о тешким стварима

И то се не односи само на смисао живота, већ на размишљања о било каквим глобалним и неразумљивим стварима као што је, на пример величина свемира. Ово значи да имате висок ниво интелигенције. Интелигентни људи, једноставно, не могу да зауставе свој процес размишљања и они заиста желе одговоре на најважнија питања.

За разлику од људи с просечним коефицијентом интелигенције, паметнији се људи више брину о разним стварима, укључујући и властиту будућност и будућност планете, док се остали брину углавном о свакодневним проблемима.

Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала