Борисов је у Казању, где се одржава 18. заседање Међувладиног комитета за трговину, економску и научно-техничку сарадњу између Републике Србије и Руске Федерације, рекао да Москва узима у обзир да у Србији започиње нови политички циклус и подсетио да су избори заказани за април, те да ће додатна два месеца бити потребна за формирање нове Владе, али да ће се "на лето вратити том проблему на практичном плану".
Према његовим речима, стране су се усагласиле да наставе рад на овом питању и да проблем набавке авиона за српско руководство и највероватније осам летелица за српског авиопревозника остаје на дневном реду.
Он је рекао и да је Русија заинтересована за пројекат изградње метроа у Београду, а такође очекује продубљивање сарадње у модернизацији железничке инфраструктуре у Србији. Поред тога, воде се и преговори о модернизацији београдског трамвајског парка и испоруци савремених трамваја.
Потпредседник руске Владе је такође оценио да су односи Русије и Србије изашли на ниво стратешког партнерства и то даје резултате када је реч о трговинској размени две земље.
„Трговинска размена 2019. између наших земаља је у односу на 2017. годину порасла за 16 одсто и ми динамично идемо ка том износу, који смо одредили, од четири милијарде долара. Због тога смо у потпуности уверени да ћемо у наредним годинама достићи тај показатељ“, рекао је Борисов.
Он је додао и да расту руске инвестиције у Србију – сада оне премашују четири милијарде долара и „имају тенденцију раста“.
Поред тога, током заседања Међувладиног комитета у Казању, на којима је делегацију Србије предводио шеф српске дипломатије Ивица Дачић, стране су се, како је рекао Борисов, дотакле и традиционалних питања у области енергетике, где се се интезивно развија сарадња везана за изградњу „Турског тока“.
Борисов се захвалио српској страни сто је завршила изградњу свог дела.
У Казању се разговарало и о модернизацији хидроелектрана „Ђердапа 1“ и „Ђердапа 2“ и могућој модернизацији електране „Никола Тесла“.