Симоњанова сматра да то значи да „нико од њих није у паници након ноћашњих догађаја“.
Уредница је такође навела да је са одређеним људима који „руководе оним што се дешава у земљи“ разговарала о паду цене нафте и курса рубље. Она је одломке разговора објавила на друштвеним мрежама, покушавајући да умири своје пратиоце.
Утро моего телефона началось с того, что сразу три очень влиятельных и известных в стране управленца, один из которых финансист, прислали текст о том, как бороться с коронавирусом.
— Маргарита Симоньян (@M_Simonyan) March 9, 2020
Из чего, как минимум, следует, что никто из них не находится в панике после ночных событий.
„Не бојте се, извући ћемо се. Постоје залихе и оне су чврсте“, рекао је Симоњановој један од саговорника чија имена, према њеним речима, она не може да објави.
Њени саговорници такође су саопштили да јефтина нафта неће дуго трајати и да „све то иде по плану“, јер је садашњи пад „део тог плана“.
„У поређењу са 2008. годином, тренутна криза није ништа“, додала је Симоњанова.
Цене нафте су пале након што се учесници ОПЕК+ 6. марта нису договорили ни о измени параметара договора, ни о његовом продужетку. Мајски фјучерс нафте „Брент” је смањен за 28,69 одсто, на 32,28 долара по барелу, док је априлски фјучерс нафте „ВТИ” пао за 31,25 одсто, на 28,33 долара. Све ово проузроковало је пад курса рубље. Вредност долара је према подацима од недеље ујутру 74 рубље, а евра 85 рубаља.