Ова нова форма комуникације са гледаоцима ће почети легендарним балетом „Лабудово језеро“, а представе ће се емитовати на званичном каналу „Бољшој театра“ на „Јутјубу“ без географских ограничења.
„Да бисмо успели у овој замисли, требало је много труда. Надамо се да ће овај наш корак људима донети добро расположење или бар допринети менталном здрављу свих који воле уметност 'Бољшој театра'“, наводи се у саопштењу театра и изјава генералног директора Владимира Урина.
У периоду од 27. марта до 10. априла биће емитовано шест представа, укључујући опере „Царска невеста“ и „Борис Годунов“, као и балете „Успавана лепотица“, „Марко Спада“, „Крцко орашчић“ и „Лабудово језеро“.
За оне који не успеју да одгледају представе у реалном времену, снимци ће бити доступни још 24 сата након емитовања.
Представе ће бити приказане у формату „Премијера“ у складу с позоришном објавом, и, као што је то уобичајено у самом позоришту, почињаће у 19 часова по московском времену (17 часова по средњоевропском времену).
Да би се на време добио подсетник од „Јутјуба“, потребно је претплатити се на канал „Бољшој театра“.
Поред тога, за свако емитовање ће бити могући коментари уживо, а пре „Лабудовог језера“, гледаоци могу раније да се окупе и у директном преносу поразговарају о предстојећој представи с уметницима „Бољшој театра“ – прваком Денисом Родкином и водећим балетским солистом Игорем Цвирком.
„Бољшој театар“ је захвалио компанијама „Parhe Live HD“, „Mezzo“ и „Google“ за прилику да настави рад у дигиталном простору.
Храм опере и балета
„Бољшој театар“ је један од главних симбола Русије и руске културе, који постоји већ скоро два и по века. Називају га храмом опере и балета.
Након последње реконструкције, која је трајала шест година — до октобра 2011, овај театар је поново засијао у пуном сјају. Враћен му је „дух императорског театра“: обновљени су царски симболи, а истовремено је појачан и најсавременијом техничком опремом.
Површина „Бољшој театра“ је повећана два пута. Сада театар има 15 спратова — пет испод земље и 10 изнад земље.