Бурекомат функционише по принципу шалтера – људи дођу до њега, наруче бурек код раднице, која на себи има маску и рукавице, плате јој кроз један отвор, а бурек добију кроз други.
Бурекоматом против короне
„Људи, изузетно поздрављају идеју. То је наш скроман допринос, али значи. У принципу, требало би прећи на такав модел пословања“, каже за Спуњик Данило Радаковић из бурегџинице „Станкоски“ у Панчеву и додаје да се Бурекомат редовно дезинфикује.
Идеја се родила у суботу 14. марта, пре проглашења ванредног стања. У бурегџиници је била велика гужва, а већ тада је било евидентно да ће ствари у земљи да се погоршају, па су власници почели да смишљају начин за безбедно уручивање бурека њиховим муштеријама.
У среду 18. марта, Бурекомат је почео са радом и одмах постао права сензација међу људима, а власници кажу да је то „први аутомат за бурек у свету“.
Европа прича о Бурекомату
„Супругин рођени брат је лекар у Немачкој већ 10 година. Његова колегиница која ни не зна да му се породица бави пекарством му је послала слику из европских медија, као пример, како треба да изгледа безбедност у тој услужној делатности. Он је на то одговорио – пише Станкоски, то моја сестра држи“, каже Радаковић.
Подсећамо, бурегџиница „Станкоски“ из Панчева позната је по широком асортиману бурека, међу којима је најпознатији онај са коленицом.