„Надамо се да ће Турска моћи да пружи отпор сиријској агресији која се врши уз подршку Русије, чији резултат је било убиство турских војника. Надамо се да ћемо успети да сакупимо пакет помоћи Турској. Надам се да Турска неће распоређивати у својој земљи руски систем ПВО - то задржава (војни) потенцијал који им ми можемо пружити за борбу против сиријске агресије“, изјавила је Хатчисонова.
„Надамо се да ће се Турци отарасити система ПВО који се налази у самом центру Анкаре“, додала је она.
Руско-турски споразум око Идлиба
У Москви су се 5. марта састали руски председник Владимир Путин и турски председник Реџеп Тајип Ердоган, који су разговарали о регулисању ситуације у сиријској провинцији Идлиб. Састанак је завршен доношењем заједничког документа, који садржи три тачке: прекид ватре који почиње у поноћ у ноћи између 5. и 6. марта, успостављање безбедносног коридора у дужини од шест километара ка северу и југу од стратешки важног пута М4 у Идлибу и заједничке патроле две земље од 15. марта дуж пута М-4 Б, који повезује Латакију и Алеп.
Подсетимо, ситуација у Идлибу заоштрила се 27. фебруара када су екстремисти терористичке групе Хајат Тахрир ел Шам напали сиријске положаје у близини насеља Бехун. Као одговор на то у ваздушном нападу сиријске војске погинула су 33 турска војника, који, према саопштењима Анкаре, није ни требало да се ту налазе.