У свету је до сада регистровано више од 900 хиљада случајева оболелих од коронавируса, преминуло је више од 45.000 људи, а опоравило се више од 190.000, подаци су сајта Ворлдометерс.
Број заражених и даље је највише у Сједињеним Америчким Државама - преко 188.000, а следи Италија са 105.790 и Шпанија са скоро 96.000 случајева. Највише људи од последица корона вируса умрло је у Италији, њих око 12.500, док је у Шпанији преминуло 8.500, а у САД око 4.000 особа. Француска је постала треће европско жариште коронавируса. У уторак је у тој земљи преминуо рекордан број особа од новог корона вируса - чак 49.
У Србији су, према последњим подацима, забележено је 28 смртних случајева, док је оболело 1.060 људи.
Приоритет утврдити који су здравствени радници били изложени вирусу
Др Дарија Кисић-Тепавчевић рекла је данас на конференцији за новинаре у Беогаду да је известан број здравствених радника оболео, али да тренутно не може да каже који је тај број.
„Приоритет нам је да се одмах препознају сви здравствени радници који су били изложени и који су преносиоци. Није било случајева преношења са здравственог радника на пацијенте“, рекла је др Кисић-Тепавчевић.
Епидемиолог др Предраг Кон рекао је да је проценат здравствених радника међу оболелима био око седам одсто, али да је тај пресек рађен када смо имали 188 оболелих.
„У породилишту Народни фронт заражено је седморо здравствених радника, још 30 је имало симптоме и они су у издвојени и тестирани и чекамо резултате“, рекао је Кон.