Власти састављају спискове предузећа која могу да раде, а најчешће је реч о салонима лепоте, ауто-сервисима, стоматолошким ординацијама, грађевинским компанијама, атељеима.
У Санкт Петербургу и Криму је, на пример, дозвољен и рад трафикама, у Уљановску ИТ компанијама, у Приморју чак и зоолошким вртовима, али без посетилаца.
Почетком априла режим самоизолације, у склопу мера за сузбијање вируса корона, уведен је у већини руских региона. На пример, 2. априла шест од 85 субјеката РФ није пооштрило мере по угледу на Москву.
Тада је, иначе, председник Владимир Путин саопштио да ће се нерадни дани продужити до краја априла.
У Кемерову је од 8. априла омогућен рад салона лепоте, али и фризерских салона, обућарских радњи, залагаоница, а у Свердловској области је од 6. априла дозвољен рад продавницама ауто-делова, продавцима компјутера, ветеринарским ординацијама, хемијском чишћењу...
У Ставропољу су акценат бацили на грађевински и аутомобилски сектор.
На Алтају раде не само стоматолози, него и соларијуми, перионице аутомобила, продавнице семена и ђубрива, оптичарске радње.
У Липецку, уз стоматологе, на посао су се вратили и нотари, адвокати.
Од региона до региона се разликује и број предузећа којим је омогућен рад - у Дагестану их је 52, у Перму 371 , у Ростову 448, а на списак су ушле и фармацеутске компаније, медицинске и друге.
У Новосибирску и Тарастану је дозвољен рад готово свим великим компанијама, а у Оренбургу је дозвола проширена на прераду нафте, металуршке и хемијске заводе, произвођаче текстила и фармацеутске компаније.
У Башкирији ради скоро хиљаду фирми, а у Удмуртији не само да је дозвољено ићи у шетњу с децом, већ је дозвољено и бављење спортом, индивидуално или с тренером.
Циљ је, како се истиче, да се не дозволи замирање привреде.