Рад неколико стотина запослених, хаљине рађене од скупоцених материјала, уникатни модели са ручним радовима, све је нестало у пламену и диму.
Italia 1 maggio 2020: la resa dei lavoratori. Durissima protesta contro #Conte da parte di uno stilista di Lecce, Pietro Demita, che brucia la sua nuova collezione di abiti da sposa: "Questa crisi non la supererò, lo Stato c'ha abbandonato." #RadioSavana #CoronaVirus #Covid19 pic.twitter.com/uOOCkbUhMX
— RadioSavana (@RadioSavana) May 1, 2020
Све наруџбине су поништене, а свадбе отказане. До сада је у Италији, због забране окупљања услед епидемије вируса корона отказано више од 400 венчања.
На овај екстремни гест очаја модни стилиста се одлучио због тешких губитака које је његов посао претрпео у два и по месеца ванредне ситуације због мера забране у време пандемије вируса корона.
„Наруџбине су отказане, нема венчања, нема забава, колекција је нестала и са њом будућност сарадника, структура, наши снови“, рекао је Демита.
Он је поручио да овим чином у име свих компанија модног сектора специјализованих за венчања, шаље поруку и протест држави која је одлучила потпуно да занемари моду као изузетно важан продуктивни део земље, преноси Танјуг.
„У име свих запослених из моје категорије, али и у име свих предузетника који су део модног сектора, којих је пуно и који ризикују да дословно пропадну надам се да ће овај мој гест доћи до оних који одлучују о нашим животима, јер је незамисливо остати без посла, стајати беспомоћан са стране без икакве конкретне, помоћи", изјавио је модни креатор Демита.
Пролеће и рано лето су за Италијане традиционално време венчања. Чак и сиромашне породице гледају да тај чин претворе у незаборавни догађај, а није необично и да родитељи подижу кредите за венчање деце.
Неретко и младенци улазе у брак већ задужени због потрошеног новца за свадбу, јер је важно да венчање буде што веће, лепше, скупље...
Прочитајте још: