Дејвид Шоен, од ког је Епстајн тражио да води његов правни тим у последњим данима, рекао је да је девет дана пре смрти са Епстајном имао петочасовни разговор током којег су говорили о стратегији, пише „Дејли меј“ . Шоен је рекао да је Епстајн био „узнемирен и узбуђен“ и да се радовао томе што ће скинути „љагу са свог имена“.
Како је навео, Епстајн је, међутим био у опасној ситуацији у затвору јер су други затвореници могли да га уцењују због његовог богатства.
Шоен је говорио у новом документарцу о Епстајновој смрти под називом „Ко је убио Џефрија Епстајна?“ који је премијерно представљен данас.
У серији се поставља питање да ли је Епстајн одузео себи живот чекајући суђење за оптужбе о педофилији, као што је обдукција званично тврдила.
Епстајнова смрт подстакла је низ теорија завере, пошто га стражари наводно нису посећивали читаву ноћ, а камере у близини његове ћелије нису радиле.
Тајни судски документи о контроверзном богаташу објављени су, иначе, само дан пре његове смрти.
Улога Клинтона и британског принца у случају "Епстајн"
Међу хиљадама страница докумената са којих је скинута ознака тајности су и имена неких од богатих и моћних мушкараца — политичара, тајкуна и других, који су оптужени да су заједно са Епстајном сексуално искоришћавали малолетне девојке, од којих су најмлађе имале 14 година.
Бивши амерички председник Бил Клинтон био је међу онима који су више пута путовали Епстајновим приватним авионом, названим „Лолита експрес“. Клинтон је признао да је путовао приватним авионом неколико пута, али је негирао да зна било шта о његовим сексуалним злочинима. Медији су ових дана објавили причу једне од жртава која је спомињала путовање на ком је био и Клинтон.
У везу са Епстајном доводи се и британски принц Ендрју, а медији су пре неколико дана објавили наводе да су у Епстејновом дворцу у Њујорку организовани састанци принца Ендрјуа са три младе жене.
Прочитајте још: