Тим одбране затражио је да Младић буде упућен у болницу да би се утврдило да ли има унутрашње крварење, пошто Секретаријат Механизма, који је за то надлежан, није реаговао на њихове апеле, преноси РТРС.
Одбрана је од Ађијуса затражила да генералу Младићу дозволи лечење у болничким условима, а примедбу због његовог лошег лечења проследили су и Међународном црвеном крсту који надзире поступање са затвореницима у свету.
Генералов бранилац Драган Иветић рекао је да је очигледно да третмани које предузимају притворски лекари не дају никакву корист, јер је Младићу све горе.
„Хемоглобин му је катастрофалан. Наши лекари предлажу неке третмане, који морају одмах да се ураде да би се лоцирало крварење и да се потом предузме лечење. У супротном, можда умре“, рекао је он.
Адвокат Бранко Лукић изјавио је раније да је одбрана исфрустрирана због понашања хашког суда према лошем здравственом стању генерала Младића.
Бивши начелник Генералштаба Војске Републике Српске генерал Ратко Младић оперисан је 28. марта од бенигног тумора дебелог црева, без знања породице и адвоката. Они су обавештени тек када је генерал ушао у операциону салу, као и након захвата када се пробудио.
Првостепено веће Хашког трибунала осудило је 22. новембра 2017. године генерала Ратка Младића на доживотну казну затвора због наводних ратних злочина током рата у БиХ.
Жалбено веће Механизма за међународне кривичне судове у Хагу, наследника Хашког трибунала, одлучило је у марту ове године да до даљег одгоди усмено излагање жалби на пресуду Младићу.
Младић је у притвору у Хагу од лета 2011. године, када је ухапшен у Србији, а суђење је почело 16. маја 2012. године.