Према његовим речима, САД такође модернизују своје наоружање, али не повећавају број технике.
„Морамо се суочити са све већим изазовима који долазе од Русије и Кине, и реаговати на њих. Не можемо затворити очи на то. Због тога, када се Русија и Кина крећу путањом која је другачија од наше, ми морамо предузети оно што одговара нашим националним интересима и интересима наших савезника“, истакао је Вуд.
Стални представник САД посебно је указао пажњу на опасност која долази од Кине. Према његовим речима, залихе нуклеарног оружја у тој земљи у последњих десет година су се могле удвостручити. САД сматрају да се то може спречити, ако стране склопе заједнички споразум.
„Кина је била ослобођена од било каквих ограничења када је реч о контроли наоружања, јер споразуми, које су раније склопиле САД и Русија, не укључују Кину. Сматрамо да је одавно време да и Кина седне за преговарачки сто. Наставићемо да инсистирамо на томе“, рекао је Вуд.
Раније су Сједињене Америчке Државе објавиле да размишљају о продужењу споразума о стратешком наоружању са Русијом, који истиче 2021. године, али предлажу да се прошири на широк спектар новог оружја, које није обухваћено тренутним споразумом, а такође предлажу да се у споразум укључи и Кина. Кина је изјавила да није заинтересована за такве преговоре.