„Ремингтон“ је прогласио стечај други пут од 2018. године како би се заштитио, јер не може да измирује огромне дугове, иако је у Америци продаја оружја на рекордном нивоу, јавили су медији у САД.
„Ремингтон“, који производи оружје за лов, полицију и војску, покушаће да нађе новог власника.
Претходни пут када је проглашаван стечај, управљање над „Ремингтоном“ прешло је на инвеститоре као што су „Френклин рисорсиз“ и „Џеј Пи Морган Чејс“.
Први стечај трајао је само два месеца, пошто су кредитори пристали на план реструктурирања компаније.
„Ремингтон“ је покушавао да нађе новог власника и био је у преговорима о продаји резервату Навахо нације, али су ти преговори недавно пропали.
Како је објавио „Навахо тајмс“, тај индијански резерват био је спреман да плати 300 милиона долара за куповину „Ремингтона“, али није познато због чега до договора није дошло. Претпоставља се да се индијански резерват повукао због бројних правних компликација које би уследиле после куповине, између осталог и због дозволе за продају оружја.
Сада се спекулише да би компанија могла бити продата у деловима, како би купац био лакше нађен.
„Ремингтон“ је акумулирао чак 775 милиона долара дугова и не може да се избори са огромним каматама.
Неколико случајева масовних пуцњава у америчким просветним установама ставиле су произвођаче оружја на стуб срама, а „Ремингтон“ чека и исход милионских тужби које су поднеле породице жртава у тим пуцњавама.
Активисти који се боре за строжу контролу продаје оружја, затражили су зато пооштравање законских прописа.
Америчко тржиште оружја због тога бележи смене успона и падова. Тако је под председником Бараком Обамом забележило раст, из страха да би он могао да донесе строжа правила у продаји, док је доласком на власт Доналда Трампа тржиште оружја пало, јер се веровало да ће на снази остати либералнији приступ личном наоружавању.
Међутим, избијањем пандемије вируса корона, продаја оружја у САД оборила је све рекорде и највећа је у последњих 20 година. Многи Американци који раније нису имали оружје, одлучили су да га купе после избијања пандемије, јер су забринути за своју безбедност. Продаја је додатно порасла избијањем протеста у бројним градовима после смрти Џорџа Флојда, који је преминуо приликом хапшења.
Компанија „Ремингтон“ најстарији је и највећи произвођач оружја у САД. У континуитету ради од 1816. године. Једина је америчка компанија која производи и оружје и муницију и бележи годишњи приход од око 600 милиона долара.