Чињеница је да је корона вирус затворио границе и тако дао ветар у леђа домаћим хотелијерима али, да ли је ова цена, висине као да у најмању руку луксузно летујете на обали Егејског мора, ипак реална?
"Пре пар година смо склопили уговор са једном агенцијом која је нама доводила госте за време Сабора трубача, прошле године смо тај уговор раскинули, али налог на букингу остао је код њих иако смо ми направили други. Синоћ смо доживели шок кад смо видели колику су цену ставили. Телефон не престаје да звони, срамота ме је да изађем из куће, а ништа немамо са тим. Комшије нас питају кад купујемо џип, кад већ тако добро зарађујемо", изјавила је за РИНУ Јелена Јечменић.
Лепо уређено сеоско домаћинство у насељу Бјелица поред истоимене реке, са уредним и чистим собама заиста јесте лепо место за одмор у природи, али свакако не по написаној цени, већ по много мањој - реалној."
"Драгачевци су гостопримљиви људи који сваког госта дочекају као род рођени. Никад нисмо издали скупље од 2.000 динара, а уз то врло често су као додатак ишли доручак, кафа и домаћа ракија, како обичаји налажу. Никад нисмо гледали у динар, а сад нам је цена као да имамо апартман на Тајланду. Не знамо о чему се ради и каква је грешка или намера у питању, али је ово мимо сваке памети", рекла је Верица Јечменић, власница хостела.
У овај, сада већ чувени хостел у Гучи, гости су долазили највише за време највеће трубачке смотре на Балкану, а мимо тих неколико саборских дана скоро да их и нема. Ове године Сабор трубача је отказан, тако да остаје нејасно шта је био мотив огласа са превисоком ценом.
Јечменићи кажу да ће правду потражити на суду, а слична ситуација, међутим, није задесила само њих, јер цене у хиљадама евра наведене су и за друге објекте, а сви имају уговор са истом агенцијом.